| anonim_4396 a întrebat:

Salut, stie cineva anumite detalii despre agentii de la Provident? Adica ce comisioane au, cum se plateste etc.
Stiu ca Provident este o camatarie legala, prea mare dobanda, dar sa lucrez la ei, daca banul iese asta e. Insa doresc anumite detalii ca de la om la om

2 răspunsuri:
| rodionmax a răspuns:

Camatarie face orice banca din lumea asta. Camatarie inseamna a da bani cu camata. Daca folosesti cuvantul in sens peiorativ, atunci afla ca Provident nu are nicio legatura cu camataria, din contra! Pe mine o sa ma bage in mormant banca care imi ia dobanda la dobanda! Comisioanele pentru agenti sunt foarte mici 5% din incasari impozabili. Adica la 10 milioane vechi incasate ramai cam cu 30RON in mana pe saptamana. Daca ai noroc de o zona mai buna cu multi clienti si imprumuturi mari poti sa ajungi si la 70-80RON/ saptamana. Adica, de la om la om, castigi foarte putin pentru cata munca este, faci asta doar daca ai timp liber si iti place sa lucrezi cu oamenii.