| velocyous a întrebat:

Sunt cam indecis in legatura cu profilul liceului pe care as dori sa-l urmez.

Eu as vrea sa merg pe matematica-informatica la cel mai bun liceu din orasul meu.

Geografia - imi placea in clasele 5-7, geografia de clasa a 8-a este grea!
Romana - imi place! Am media 10.
Informatica - hmm, nu am facut informatica in generala, dar ma descurc sa lucrez pe calculatoare, in C++, Power Point. De asemenea, ma pricep la creearea de servere Counter Strike, San Andreas Multiplayer happy
Franceza - categoric nu-mi place!
Fizica - imi place!
Chimie - imi place!
Matematica - nu prea-mi place, am media 7 pana acum, dar, sincer sa fiu, nu prea lucrez acasa. Mi-ar iesi media 9 daca as lucra cel putin o ora pe zi!
Biologia - imi place.

Am vorbit cu parintii mei despre alegerea profilului (ei au urmat filologia), au spus ca ma sustin indiferent de profilul si meseria pe care o voi avea. Voi ce credeti? Chiar as vrea sa devin IT-ist, sau programator.

2 răspunsuri:
| Dugalle a răspuns:

Din experienta mea, liceul e doar pentru dezvoltare personala, nu de cariera.

Am terminat la uman acum 2 ani si am intrat la facultatea de calculatoare. Acum sunt anul 2, mai lenevesc pana in decembrie si m-a pus sa invat pentru sesiune.

| aXandra a răspuns:

Ideal este să faci ce-ți place. Nu trebuie să întrebi pe alții ce să faci, dacă ai părinți care te susțin, urmează-ți visul.