| beautifulkiss a întrebat:

Buna TPU sunt in impas.
Maine se completeaza fisele cu licee si eu inca nu stiu la ce profil sa merg.Sunt foarte indecisa.La inceput am spus ca merg la uman,pe urma lumea a inceput sa-mi spuna sa merg la real si asa am devenit indecisa.
Stiu ca la real ai o paleta mai larga in privinta alegerii unei facultati,dar totusi nu vreau sa imi aleg profilul doar dupa acest criteriu.
Imi place foarte mult engleza,geografia,imi place informatica si as vrea sa invat multe despre calculatoare,la matematica si chimie ma pricep bine,fizica nu prea o inteleg,dar m-am descurcat. Urasc latina,istoria,biologia nu prea imi place asa de mult,franceza deloc,
Mi s-a spus ca as putea sa ma descurc,dar eu nu prea sunt asa de sigura.
La matematica trebuie sa fiu foarte atenta si sa primesc ajutor ca sa ma descurc bine bine,dar daca mi-as da mult mai mult silinta poate as reusi, dar totusi ma gandesc ca nu mi-ar placea asa de mult....si nu stiu ce sa fac.Parintii mi-au spus sa merg unde cred eu ca am inclinatii, dar sincer nici eu nu prea stiu sigur...
Media mea de admitere e buna(9.10).
Ma puteti ajuta va rog?
Va multumesc mult pentru faptul ca ati citit intrebarea si sper sa ma puteti ajuta.

Răspuns Câştigător
| Martyka a răspuns:

Pai asta depinde numai de tine.Tu trebuie sa te gandesti daca faci fata liceului unde vrei sa mergi.Iar daca spui ca ai inclinatii spe mate geogra engleza chimie si restul...cea mai buna solutie ar fi un profil real.Totusi tu trebuie sa te gandesti si sa alegi pentru a nu suporta consecintele unei alegeri gresite.
Sper sa ajute!

| Liviutzu_Liviu_1997 a răspuns (pentru Martyka):

Daca vrei poti merge pe profilul economic sau turism si alimentati sunt niste profile foarte bune! funda kiss happy

3 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Pai poti intra la un liceu cu profilul de filologie sau pe profilul turism si alimenatie. :X mult succes

| ramonia a răspuns:

Nu te lasa influientata de ceilalti. gandeste-te bine pro si contra si vei afla ce iti place cel mai mult.bafta