| beneamin a întrebat:

Salut sunt clasa a 9 mate-info intensiv engleza ma puteti informa de care caiete sunt mai potrivite pentru acest profil ( cele studentesti sau cele cu 48 file sau nu are prea mare importanta?) si cu alte detalii semnificative de inceputul liceului / cum este primele zile

Va multumesc!

6 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Bună,
Eu recomand caietele studenţeşti pentru că se vede mult mai frumos în pagină decât cu un caiet mic.
Numai bine!

| AOLEVRIC a răspuns:

Trebuiesc sa fie caiete, facute din hartie [ deci nu, nu are importanta], eu folosesc studentesti. Este simplu la liceu, trebuie doar sa te acomodezi si sa nu iti faci "dusmani".

Ooo, si trebuie sa scrii corect. "Cum SUNT primele zile".

| Deliadelias a răspuns:

Cum sunt primele zile *
Nu, nu are importanta chiar deloc. eu in a 9a si a 10a am avut studentesti, iar de acum imi voi lua cele mici ( m-am saturat atat de carat blushing ). Poti la unele obiecte sa-ti ei studentesti (mate/info/engleza/romana). Pai in primele zile te vei acomoda usor cu liceul/colegii/profesorii.

| Mineツ a răspuns:

Pai eu trec in clasa a VIII-a, deci nu stiu cum e prima zi de liceu, dar iti sugerez caetele studentesti, mai ales ca la mate-info scrii de rupi pix-ul BFT tongue

| Marrythenight a răspuns (pentru Mineツ):

Caietele * pixul *

| Gumalamanaazecea a răspuns (pentru Mineツ):

Depinde de profesor. Poţi să scrii zeci de caiete, sau poţi avea un caiet studenţesc de fiecare materie, pe semestru. Există profesori care nu ştiu decât să predea în prostie, şi alţii care 3 sferturi din lecţie o explică, elevul înţelege în clasă, fără să scrie 20 pagini. Eu recomand caiete studenţeşti pentru materiile de bază: matematică, română, lb străine, fizică şi informatică, chimie, şi caiete mici pentru restul.