| Cosmyinh0 a întrebat:

Sunt cls a 10 a si as vrea sa devin arhitect deci vreau sa ma interesez despre aceasta meserie.Se castiga bine? Inscrierea se face pe baza de ce? La ce trebuie sa invat ca sa intru la facultate? Care este cea mai buna facultate?
Va roog mult!

4 răspunsuri:
| taviyamato2 a răspuns:

E o alegere inteleapta, mai bine te duci si iti termini facultatea de arhitectura decat sa termini una din sutele de mii de fabrici de diplome din rromanistan. Se castiga bine si poti lucra si in afara Romaniei

| onderest a răspuns:

Trebuie sa inveti desen tehnic si foarte buna matematica dar cind vei deveni bun o sa faci casele pe un program de pe calc si se cistga destul de bine cam 1000E pe un proiect de casa mai micuta asa

| Cosmyinh0 explică (pentru onderest):

Universitatea de Arhitectura si Urbanism Ion Mincu e buna? Stii ceva despre admitere?

| WarLord36 a răspuns:

As dori sa-te intreb la ce liceu inveti? ( uman/real) daca voi urma un liceu profil uman, pot continua spre arhihectura?