| Graftzoor a întrebat:

sunt cls a 5-a si mama e plecata in Italia si la vara vrea sa ma ia cu ea in Italia si sa ma dea la scoala acolo si vreau sa stiu sfatul unui baiat care a invatat acolo... voi ce imi ziceti sa stau in Romania sau sa ma duc in Italia?

2 răspunsuri:
| Mus1k a răspuns:

Salut. Sunt băiat dar nu am învăţat acolo dar am nişte prieteni vechi care încă învaţă acolo. Sunt unele şcoli europene unde ai şansa să gaseşti copii români. Materia de acolo este mult mai uşoară decât aici, in România. Sfatul meu este să pleci în Italia, în primul rând sunt şi condiţii de trai mai bune decât aici.

Sper că te-am ajutat.

| mastery a răspuns:

Chia daca nu sunt baiat am un raspuns eu zic sa stai aici am o prietena care a facut scoala acolo si abia in clasa 5 a invatat tabla inmultiri deci...cum vrei (astept fundita)