| Andreimihai200 a întrebat:

Salut. Sunt elev in clasa a 11-a la un liceu tehnologic. As vrea sa ma ajutați cu niste răspunsuri. Care sunt pașii pe care trebuie sa ii parcurg dupa absolvirea liceului si promovarea bacalaureatului pentru a activa in cadrul forțelor pentru operațiuni speciale( FOS) am citit pe internet dar nici cum nu m-am lamurit. Dupa ce termin liceul o sa urmez o postliceala la Sibiu pentru Subofițeri (1an) sau Maiestri militari (2). Inca nu m-am decis sigur. Deci dupa ce termin de exemplu la Subofițeri pot sustine probele pentru FOS sau ce ar trebui facut mai departe? Multumesc frumos

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Urmezi o scoala de subofiteri si apoi, daca ai calitatile necesare si soliciti poti fi primit in aceste forte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce postliceală bro? si eu sunt tot din sibiu si tot a 11-a sunt si m-ar interesa si pe mine de subofiteri