| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, cum e postliceala pentru subofiteri militari?

11 răspunsuri:
| nyoentox2002 a răspuns:

Salariu mizer sunt sigur, tot ce e sub 7000-10000 lei e salariu mizer

| vlllaaddd a răspuns (pentru nyoentox2002):

Bro aici e vorba si de pasiune nu numai bani

| nyoentox2002 a răspuns (pentru vlllaaddd):

Pasiune? mă faci să râd, totul tine de bani!
Jobul nu e o pasiune!
Pasiuni le numesc: Muzica să fii artist, actorie etc astea le numesc din care se pot face și bani calumea! Și nu merita sa îți consumi timpul tau valoros pe 5000 lei

| MotoBlitz a răspuns:

Păi, condițiile sunt cele pe care bănuiesc ca le știi: cazare, mancare, camere de 8, etc. Oamenii sunt în mare parte neutrii, dar și puțini care își bat joc, nu rău fiindcă primesc sancțiuni, ci o șicană, o porecla etc. Dar de ce vrei subofițeri? Du-te și fă de ofițeri să fii cineva cu rang înalt

| vlllaaddd a răspuns (pentru MotoBlitz):

Nu cred ca e si de ofițeri in orașul meu.

https://www.smcis.ro/

| MotoBlitz a răspuns (pentru vlllaaddd):

Ahh, păi nu contează frate. Oricum nu îți dau drumul mai devreme de sâmbătă. Nu știi că te cazează obligatoriu la ei și îți dau ei tot ce ai nevoie? Vii acasă doar să îți vezi rudele nu că ai nevoie de ceva

| Yuoia a răspuns (pentru vlllaaddd):

Asta e in orasul tau? Daca da, sigur sunt si de ofiteri.
Dar daca ai dat un link de exemplu, du-te acolo. Nu vei regreta.

| Sistemulxxl a răspuns (pentru MotoBlitz):

Adica va sta ca la puscarie?

| MotoBlitz a răspuns (pentru Sistemulxxl):

Fiecare înțelege cum crede, unora li se pare ceva greu și urât, iar altora un loc unde îți faci prieteni, acumulezi experiență de viață și primești multe lucruri pe care nu ți le-ai putea permite. Nu, nu e pușcărie, ai drepturi și libertăți, doar că unele drepturi civile nu există, așa că sunt introduse alte drepturi speciale care compensează "pierderile". Eu personal cred că e foarte frumos acolo și o să aibă o viață trăită la maxim

| Sistemulxxl a răspuns (pentru MotoBlitz):

Te poti inscrie sa fii militar voluntar. Iti dau si 500 lei/luna pentru asta.

| nyoentox2002 a răspuns (pentru Sistemulxxl):

Cu 500 lei de abia îți faci plinul la masina