| MaxKiller911 a întrebat:

Sunt in clasa a 7-a si as dori sa devin arhitect. Mie imi place enorm geometria,matematica in general si multi mi-au zis sa urmez un liceu specializat. Eu ma gandeam la Dinu Lipatti din Pitesti,dar nu stiu cum se intra acolo,am auzit ca nu se dau examene, ci sunt niste probe de aptitudini. Ma puteti lamuri si pe mine?

Răspuns Câştigător
| SkatM4 a răspuns:

Trebuie sa te duci la liceu respectiv, cu un parinte evident, si o sa te lamureasca, o sa-ti spuna sa te prezinti la o anumita data, si vei da un examen, vei fi scutit de examenele nationale, asta doar daca il iei pe cel de la liceu respectiv. Felicitari, esti singuru' pe care-l aud ca-i place matematica, sincer sa fiu, sunt muci la mate, de aceea am fugit la stiinte sociale, ca de lepra e lepra pana moare, daca te duci la profil mate info, si te descurci, esti om.Cineva care a urmat un profil de matematica, este bine vazut.

| MaxKiller911 explică (pentru SkatM4):

Multumesc pentru sfat big grin!

2 răspunsuri:
| andrewdica9 a răspuns:

Alege mate info