| Ciprian20047 a întrebat:

Sunt in Clasa a-VIII-a si ma gandesc pe ce profil sa continui, stiu ca vreau sa continui dupa aceea la facultatea de pompieri din cadrul Academiei de Politie,, Alexandu Ioan Cuza,, dar nu stiu ce profil m-ar ajuta cel mai mult?
Imi doresc foarte mult sa ajung Ofiter de Pompier!
Care sunt materile la care trebuie sa imi dau cel mai mult silinta?

Răspuns Câştigător
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

O sa dai admitere din mate si fizica. Un profil mate-info sau stiinte ale naturii ar fi bine.

1 răspuns:
| alesone18520 a răspuns:

Frate liceul nu conteaza asa mult daca vrei sa ajungi pompier. Mergi pe ceva lejer in care sa te poti distra acei 4 ani happy