| Ciprian20047 a întrebat:

Sunt in Clasa a-VIII-a si ma gandesc pe ce profil sa continui, stiu ca vreau sa continui dupa aceea la facultatea de pompieri din cadrul Academiei de Politie,, Alexandu Ioan Cuza,, dar nu stiu ce profil m-ar ajuta cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| Drsss a răspuns:

Salut! Trebuie sa ai bacalaureatul luat, apoi te duci şi te înscrii la facultate, dai probele sportive, cele scrise iar dacă le iei eşti declarat admis. Facultatea de Pompieri constă în gradul de ofițeri, în care se face 4 ani.