| MadalinT00 a întrebat:

Sunt in clasa a XI-a la filologie, profil uman.Astazi au venit notele de la simulare si am luat foarte putin.La romana 4, 10 si la istorie 5, 70.Nu am invatat nimic la aceste simulari, dar mi-e frica la anul'.Ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca esti a 11-a nu ai de ce sa-ti fac griji, doar sa te ambitionezi sa inveti mai mult. La romana, ca istoria oricum e cea de anul viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca nu ai invata nimic nu avem cu ce sa te ajut. E drept, simularile sunt ca sa iti testezi nivelul si cunostintele, iar tu daca nu ai invata nimic inseamna ca nu stii prea mult, insa daca inveti poti lua note mai mari, si stai linistit, intai compara rezultatul de la simulare de la anul, care nici aia nu este mai importanta decat asta, si atunci fa-ti mai mare griji. Poate atunci vei depune si tu putin efort, sa vezi cum stai cu materia la momentul respectiv.

| Hexiled a răspuns:

Degeaba te stresezi Madalin, in ziua cu simularea la romana eu nu aveam niciun stres, eram zen laughing in timp ce o colega era emotionata si tensionata. Eu am luat 5.8 si ea mai 5 sau 4. Faza e ca eu nu m-am omorat cu invatatul, doar am citit duminica putin. Iar la simulare am fost atent la ce mi se cere

| Andersen2k18 a răspuns:

Simularile nu au nici o valoare, sunt facute doar pentru vedea unde esti tu cu materia in momentu de fata.Nu ti-ai dat interesul pentru simulari si de asta ai luat note mici,dar nu te ingrijora, munceste mai mult, fa pregatire cu profesori la Romana si Istorie, este bine ca ti-ai vazut greselile acum si nu in Bac. Asa ca spor la invatat, mult succes!