| Korma_Cristina_1984 a întrebat:

Bună, TPU.
E URGENT!
Se apropie evaluarea națională. Cum credeți că o să fie anul acesta evaluarea națională la română, respectiv și la matematică?

O să fie la fel ca în anii trecuți?

Mai greu sau mai ușor?

Îmi este foarte frică deoarece nu i-am dat așa multă importanță, la matematică, în simulare, am luat o notă exagerat de mică.

Îmi puteți da niște sfaturi?

De obicei, notele de la simulări sunt mai mici ca cele de la evaluare?

Ce mă interesează cel mai mult e dacă o să se dea la matematică ca anul trecut, același gen de subiecte.

1 răspuns:
| Viitorulapropiat a răspuns:

Buna...din cate am inteles, la romana vor fi mult mai usoare.La matematica va fi mult mai greu, dar daca inveti din timp...Aceeasi frica o am si eu, n-am invatat aproape nimic.In simulari am luat 3, 30 la mate si 8, 20 la romana.Simularile sunt mai grele decat evaluarile, sa te motiveze sa inveti, sa faca o anumita medie a cunostinelor.Pana la urma sunt doar niste teste, daca vrei asemanatoare cu o teza, daoar ca mai complexe.Succes!