| MiculFaraon a întrebat:

SUnt la facultatea de tehnica dentara care este de 3 ani, eu fiind anul 2. Termin facultatea la 21 ani. Ce ziceti merita sa dau mai departe la stomatologie, sa mai fac inca 6 ani? SIncer, imi place mai mult parca stomatologia dar ma gandesc ca o sa termin pe la 27 ani. Astept pareri.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La tehnica dentara prevad o evolutie radicala, in urma caruia tehnica folosita pana in prezent aproape va disparea si va fi inlocuita cu tehnici complet diferite. Meseria de "tehnicean dentar" actual va fi aproape uitata peste 10 ani.
Din aceste motive itii sugerezi sa urmezi in continuare si facultatea de stomatologie, sa ai cunostintele de baza necesara tehnicilor noi.

| Elly60 a răspuns:

Niciodată nu e prea târziu.

| Elly60 a răspuns:

Merită să faci orice. Până la urmă, niciodată nu e prea târziu.