| MiculFaraon a întrebat:

SUnt la facultatea de tehnica dentara care este de 3 ani, eu fiind anul 2. Termin facultatea la 21 ani. Ce ziceti merita sa dau mai departe la stomatologie, sa mai fac inca 6 ani? SIncer, imi place mai mult parca stomatologia dar ma gandesc ca o sa termin in jur de 27 ani. Astept pareri sa-mi spuneti daca merita. Multumesc

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Ai tot timpul din lume, bani iti trebuie.
Dar eu nu cred ca e o meserie care sa ii placa foarte mult cuiva, o sa vezi ca nu e mare placere sa stai toata ziua sa umbli in gura oamenilor si in plus e si stres foarte mare.
Tehnica dentara e o meserie de viitor, ai vazut cati bani se fac din proteze, fatete etc. Vezi mai intai cum o sa iti mearga pe drumul asta, nici macar nu ai terminat facultatea.