| Sonyaaynos a întrebat:

Salut.Sunt la liceu(clasa a11a),profil stiinte sociale si as dori sa-mi spuneti ce facultati ar trebui sa iau in considerare.Sunt foarte nelinistita in legatura cu acest fapt si as vrea sa-mi spuneti
(cei care ati fost la profil uman si care sunteti acum la facultate) care sunt facultatile cele mai bune si ce conditii de angajare iti ofera dupa.Va multumesc enorm.Nu m-ar deranja statistici sau site-uri in care studentii isi exprima concret parerea despre acest fapt. OFER PREMIU!

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Tu ce vrei sa te faci cand o sa fii mare? Nu e doar o intrebare care o pun adultii copiiilor din lipsa de inspiratie. Tu nu iti alegi facultatea ci viitoarea cariera pe care vrei sa o ai, adica nu te duci la facultate doar asa de traditie, ideal ar fi sa lucrezi in domeniul care l-ai studiat. De aceea alege ceva sa iti placa, sa te pricepi cat de cat si sa iti ofere posibilitati de angajare nu doar sa fie o facultate usoara sau la moda.

| GoldandSilver a răspuns:

Pai la stiinte sociale ai multe oportunitati:istoria, geografia, economia, psihologia.sociologia. filosofia, litere, drept, st. politice, jurnalism.Cam asta poti urma dar alege ce iti place daca nu iti place nici una dintre ele urmeaza altele precum chimia, biologia,medicina, fizica, informatica, telecomunicatii, mate dar vei acea nevoie de pregatire pentru ca nu prea este de profilul tau.