| Lily_7736 a întrebat:

La ce facultati ma pot inscrie dupa ce am terminat liceul cu profil uman, stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Te poti inscrie la orice facultate.Important este sa faci fata la anumite materii pe care nu le-ai aprofundat in liceu. Poti incerca la limbi, stiintele comunicarii, jurnalism, psihologie, drept.In general este bine sa te orientezi spre facultatile care nu se bazeaza pe stiintele exacte.

3 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Limbi straine, cred...

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Te poti inscrie la orice facultate. Nu conteaza ce ai terminat.

| zemantex a răspuns:

Pai "ce vrei sa fii cand te faci mare"? eu am terminat limbi straine si lucrez in vanzari (profil economic). depinde ce vrei sa faci mai departe.