| ella7emma a întrebat:

Buna,ce facultati pot urma dupa profil uman stiinte sociale? Dau funda

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Orice facultate doresti, numai sa fii capabila sa poti participa la un concurs unde se cer materii specifice si pregatire anterioara, precum: anatomie si chimie, daca intentionezi sa dai la medicina, samd.
Facultatile unde este doar de tocit ar fi: Drept, Jurnalism...

| aXy99 a răspuns:

Oricare, nu are importanta profilul din liceu.

| JicaContra a răspuns:

ORICARE, NU conteaza ce liceu ai terminat, poti sa termini teologie si sa te duci la facultatea de electronica, atat timp cat ai bac-ul luat, CU II PASA?!?

insa, daca, chiar vrei sa te ajute liceul atunci o facultate care contine stiinte sociale, adica politica, afaceri, etc.

| Dalmore a răspuns:

Ce facultate vrea suflețelul tău. Doar că pentru unele trebuie să te pregătești mai intens pentru admitere.

| Andee10 a răspuns:

Cum s-a scris deja, poți urma ce facultate vrei atât timp cât simți că ai competențele necesare pentru a o urma. Important este să alegi ceva care te atrage și care poate constitui un punct de plecare pentru o viitoare carieră pe care ai dori să o urmezi. De obicei studenții care termină un profil uman se îndreaptă spre facultăți de comunicare (jurnalism, relații publice), publicitate, știinte politice, științe economice, bussiness, arte, drept, psihologie, sociologie, litere, istorie etc.