| xAdyTzu a întrebat:

Sunt Stiinte ale Naturii, clasa a 12-a si nu stiu inca la ce sa dau Bac-ul.Biologia,chimia si fizica nu prea se prind de mine,as incerca la informatica,dar am auzit ca este super greu,ceva sfaturi/recomandari? Precicez ca nu prea am facut informatica, dar mereu m-au pasionat calculatoare si chestiile de genul

Răspuns Câştigător
| Stefan812 a răspuns:

La biologie, e mai usor, trebuie sa inveti materia din a 9-a si a 10-a si unele subiecte sunt cu incercuit si intrebarile sunt logice, la fel si problemele, sunt usoare, poti scoate usor 5-u,la chimie,multe calcule,formule chimice,la fizuca,desene,multa teorie, multe formule, la informatica, nu are treaba daca te pasioneaza calculatoarele, dai bacu din materia de a 9. a si a 10.a zi sunt programe in C++ si se puncteaza tot, la fel ca la matematica, multe bibleoteci de declarat etc.e foarte greu.Te incurajez sa dai la biologie, mult succes

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut.Eu te-as sfatui asa:1.biologie 2 chimie 3 informatica 4 fizica. Cele mai accesibile mi se par primele doua. Oricum ca sa iei nota mare trebuie sa faci pregatire/meditatii NEAPARAt fiindca materia e foarte grea.Iti doresc sa alegi cea mai buna optiune si mult succes la bac!

| GOGAIE18 a răspuns:

Sau te poți muta la filologie