| Mafiotu007 a întrebat:

am 15 ani si pe viitor as dori sa urmez o facultate de management, am cautat pe internet si am gasit asta:
http://www.business-academy.ro/......dz_446_3__

Intrebarea mea este:dupa ce termin liceul si iau bacul cu o nota peste 8-9, voi putea intra la aceasta facultate? Si aceasta meserie este sustinuta financiar? Multumesc anticipat si dau funda la cel care imi raspunde concret.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta nu este o facultate, este un curs de perfectionare pentru manageri, curs de 1 an de zile si trebuie platit!
In general se face dupa terminarea facultatii!

Scrie aici, uite un pasaj:
"Cursanţii noştri demonstrează acest lucru - avem directori de companii, directori de vânzări şi marketing, directori de finanţe, ingineri, comercianţi, economişti şi analişti, dar şi persoane care vor şă-şi schimbe cariera, să înveţe lucruri noi pe care să le poată aplica rapid şi ale căror rezultate să fie vizibile imediat"

http://www.business-academy.ro/B.Academy-_511_3__

Trebuie sa intelegi ca, nici o facultate sau curs nu-ti asigura sustinere financiara, asta este problema ta unde iti gasesti job dupa ce termini facultatea sau cursul respectiv. Sunt situatii exceptionale, cand studentii geniali, adica aia de termina cu 10 pe linie, ajung sa le fie oferita o bursa internationala pentru un masterat, sau sa li se ofere un job la companii mari, care-i selecteaza, doar pentru ca sunt exceptionali in domeniul respectiv.