| DjMagic007 a întrebat:

..
Sunt intr-o dilema... Deci eu acum termin clasa a 12-a si dau bacul daca toate merg bine poate il si iau...
Intrebarea mea este Ce facultate sa urmez? M-am rezumat pana la MANAGEMENT si/sau MARKETING...
As dori niste pro si contra la amandoua...

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Mergi pe management. Sunt bani mai multi (dar si in marketing poti sa o lovesti), domeniul este mai stabil, in marketing ai mai mult de invatat si la inceput si pe parcurs (gandeste-te ca se schimba odata cu tehnologia) si trebuie sa ai talent (sa cunosti oamenii care iti cumpara produsul, sa ai ochi pentru reclame etc.) In management te descurci cu ceea ce inveti, in marketing se poate sa nu (in functie de produs si cunostintele tale).

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Pana sa stii sa vinzi trebuie sa inveti cum se conduce o firma. Asadar, management.