| Doodleskull a întrebat:

am dat la facultate anul asta, la facultatea la care sunt mi-am ales un domeniu, dupa 2 ani trebuie sa aleg si o specializare, sa presupunem ca mai multi doresc sa intre la prima specializare, cum se face departajarea intre candidati?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Se ia in considerare media din primii 2 ani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

După medii, fia a anului 2 fie a primilor 2 ani

| Lioana a răspuns:

Presupun ca departajarea se va face in functie media pe cei 2 ani daca exista un anumit numar de locuri pe specializarea aleasa de tine si vor fi mai multi candidati decat locuri. Poate nu exista limita de locuri pe specializare.