| Iulia_Mihaela_1997 a întrebat:

Buna!
Sunt studenta in anul 2, m-am decis ca anul viitor sa ma transfer la alta facultate la o specializare diferita si mi-au spus cei de la facultatea la care doresc sa ma transfer ca acest lucru nu este posibil in anul 3, ci va trebui in anul 2..asa ca am luat decizia de a imi ingheta anul 2 pentru a ma transfera anul viitor.Am inteles ca pana pe 15 septembrie anul viitor, daca doresc sa imi reiau activitatea la facultatea la care sunt trebuie sa depun o cerere, insa daca doresc sa ma transfer la alta facultate..este ca si cum eu am doar primul an terminat si trebuie doar sa fac cerere pentru transfer? Sau mai trebuie facut ceva in plus?
Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa faci doar cerere de transfer. Doar daca nu se aproba transferul va trebui sa depui o cerere, la actuala facultate, pentru a relua studiile in anul 2.

| Iulia_Mihaela_1997 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc frumos. Exista posibilitatea sa nu imi aprobe transferul cei de la actuala facultate?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Iulia_Mihaela_1997):

Asta n-am de unde sti, tu depune cererea de transfer si o sa afli.