| CosminAka123 a întrebat:

Am fost inscris la o facultate si am prins buget, dar in semestrul 2 am renuntat la ea insa dosarul nu mi l-am luat.Am fost sa-mi scot dosarul iar doamna care era la secretariat mi-a spus ca trebuie sa platesc taxa de pe semestrul 2 pentru a-l putea retrage sau sa mai astept o luna pana ma va exmatricula ( In acest caz nu mai platesc). Ideea este ca vreau sa dau la o scoala de subofiteri in cadrul M.A.I, iar una dintre conditiile de recrutare suna " să nu fi fost exmatriculaţi, pentru abateri disciplinare, dintr-o instituţie de învăţământ." Precizez ca am sunat la resurse umane la scoala respectivă si mi-a spus ca facultate nu are legatura cu restul. Ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| FordMustang a răspuns:

Chiar daca nu are legatura, faptul ca ai fost exmatriculat o sa fie cu tine tot timpul oriunde te duci, baze de date etc. La orice scoala te vei duce se va stii ca ai fost exmatriculat. In opinia mea mai bine plateste taxa si scoate dosarul. E scump?

| CosminAka123 explică (pentru FordMustang):

1500 de lei

| FordMustang a răspuns (pentru CosminAka123):

Hmm. destul de mult. chiar se intampla sa am pe cineva la academia de subofiteri, intreb si revin.