| AnonimPeViata a întrebat:

M-am înscris la o facultate fără taxa, in primul an nu am fost la nici un examen, cred ca sunt și exmatriculat, dacă vreau sa-mi retrag dosarul trebuie sa plătesc ceva? Cum procedez sa merg la secretariat? Sau poate mă trezesc prin anul 3?

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Din cate stiu eu, la facultatile de stat daca nu te prezinti deloc in prima sesiune iti da preaviz de exmatriculare sau ceva de genul, oricum trebuiau sa te anunte. Te duci si vorbesti la decanat sau secretariat si iti iei dosarul, nu platesti nimic.

| JackR a răspuns:

Eu te-as pune sa platesti si ti-as interzice sa mai calci printr-o facultate in urmatorii 5 ani. Nu pentru ca nu te-ai dus la scoala, ci pentru ca ai ocupat locul unuia ca chiar ar fi vrut sa invete, dar nu a putut pentru ca nu si-a permis sa plateasca taxele si locurile fara taxa erau ocupate de cei ca tine!

| AnonimPeViata explică (pentru JackR):

Doamne, esti retard eram doar 16 inscrisi si erau disponibile 30 de locuri si toti eram la fara taxa, deci nu o mai suge aiurea, trebuia sa-ti precizez?

| JackR a răspuns (pentru AnonimPeViata):

Dispari in gaura din care ai iesit, vierme puturos!

| CDA8 a răspuns:

Poti sa iti dai examenele in toamna! Nu te exmatriculeaza! Nu ai cum sa treci in anul 3 daca ai restante din primul an. Du-te in toamna si da-ti examenele! Daca totusi nu vrei, du-te la secretariat si spune-le ca vrei sa iti retragi dosarul. Asta este procedura, acolo o sa iti explice ce si cum.