| Dada55 a întrebat:

Am fost exmatriculat de la ASE pe semestrul 2 al anului 1 pentru ca nu m-am mai prezentat la cursuri si nici nu am platit taxa (tin sa precizez ca pe primul semestru am fost la buget)... as vrea sa imi retrag dosarul cu acte pentru ca doresc sa ma inscriu la alta universitate... trebuie sa platesc vreo taxa pentru a-mi retrage dosarul? Taxa neplatita pentru semestrul 2 trebuie platita pentru ridicarea actelor?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai ai de asteptat 1 an de zile, sa te poti inscrie la alta facultate, ca aici nu-i ca la scoala generala, sa faci transfer in timpul anului scolar.

| WhiteLife a răspuns:

Trebuie sa suni la secretariat si sa intrebi, pentru ca procedeele difera de la o facultate la alta.

| JicaContra a răspuns:

Ce draguti e unii care isi raspund singuri
ba nu, nu "e" ci "sunt" pentru ca SUNT peste 50...

"Am fost exmatriculat"

daca stii SIGUR ca ai fost exmatriculat, atunci nu au nici un fel de mecanism sa te puna la plata, decat daca ai fi primit bursa
si ma mir ca te-au exmatriculat, in poly, te lasa repetent automat si te baga la plata.