| Andrei007007 a întrebat:

am o intrebare legata de cariera de subofiter in cadrul jandarmeriei romane si va rog tare mult astept un raspuns de la un cunoscator in acest domeniu. Din cate stiu nu mai este limita de varsta de 27 ani la subofiteri, nu? Pe langa asta eu am o problema legata de platfus, am semi-platfus cred, intrucat am putina scorbura in laba piciorului si nu stiu daca as putea fi admis in aceste conditii, din cate am inteles trebuie sa aiba 10 grade sau ceva de genul dar habar nu am ce inseamna asta m-ar putea lamuri cineva cum se masoara acea scorbura cu niste link-uri sau poze? Multumesc.

6 răspunsuri:
| Ionut231312 a răspuns:

Salutare. Inca exista limita de 27 de ani in cadrul Jandarmeriei Romane. La agentii de politie nu mai exista. Iar despre ce vorbesti acolo cu cele 10 grade cred ca spui despre scolioza, care da, poate fi de maxim 10 grade. Iar la partea cu platfusul nu stiu ce sa-ti spun, dar am auzit ca nu poti avea deloc. Cel mai bine te duci la IPJ sau IJJ si vorbesti cu medicul de acolo.

| Pati2500c a răspuns:

Cel mai bine mergi la medic sa vezi, el te va lamuri. Si eu vreau la jandarmi, dar la academie, Multa bafta

| Andrei007007 explică (pentru Pati2500c):

Da, asa m-am gandit si eu dar am inteles ca unii medici pot vedea altfel situatia si sa zica ca nu voi fi acceptat iar altii sa-mi spuna ca pot fi acceptat aici este dilema mea, nici nu stiu ce sa fac, sa incerc sa nu incerc.

| Pati2500c a răspuns (pentru Andrei007007):

Mergi la medicul de la ijj acolo vei sti sigur. Si daaa trebuie sa incerci

| Pantagruel a răspuns:

Asta a fost ultimul job din lume?

| Andrei007007 explică (pentru Pantagruel):

Nu e vorba ca e ultimul job din lume, dar e un job unde esti asigurat si poti iesi la pensie mai pe la 45-50 de ani