| VITALUL a întrebat:

tatal meu a facut armata la pompieri, si ar vrea sa se angajeze la pompieri, stie tot ce ar trebui sa stie un pompier, care sunt demersurile, ce ar trebui sa faca, unde sa se duca, cu cine sa vb,... etc,

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa intrebe la formatiile civile de pompieri, din localitatea de domiciliu ori din apropiere. De asemenea se poate interesa si la firmele care au unitati sensibile la incendii si sunt obligate sa aiba angajati pompieri. Se poate interesa si la AJOFM din judet, mergand personal ori pe site-ul oficial, toate firmele trebuie sa comunice locurile de munca disponibile la aceasta. In fine sa caute pe site-urile de anunturi si in ziarele locale. Succes si numai bine!