| RazvanMessi10 a întrebat:

am si eu o intrebare stiu desena foarte bine pe hartie cu creionu diferite peisaje, monstri, orci human tot ce se poate sunt pasionat de jocuri dar nu inteleg o chestie daca ma poate ajuta cineva de exemplu desenez un pod care duce spre o cazarama si vreau sa fac o apa asa faina cu creionu si umbra de la cazarama pe apa nu iasa bine iasa prea negru creionu pe foaie ce pot face sa desenez bine apa pe foaie multumesc mut si nu imi iasa nici parul la un portret nu stiu de ce help me

1 răspuns:
| diana99999 a răspuns:

Salut! si eu le am cu desenatul.desenez peisaje,fantome si portrete. parul,incearca pe frunte sa- faci un breton, iar restul parului,deseneaza-i conturul,apoi coloreaza-l, si la final deseneaza niste linii mai inchise la culoare. cu apa si umbra, nu stiu ce sfat sa-ti dau... dar iti dau un pont: daca vrei sa para... mai,, fin", dupa cce ai colorat, ia un servetel, si freaca acea parte. o sa para si mai deschis la culoarewinking sper ca te-am ajutat macar un pic. o seara buna!