| Bogduu1502 a întrebat:

am si eu o problema legata de scoala, sunt in clasa a8a si anul asta am examenul de admitere la liceu. Eu imi doresc sa joc fotbal in viata si mai departe vreau sa dau la o scoala de fotbal. Paralel de fotbal o sa am de facut si liceul si eu vreau la un liceu mai accesibil care sa nu ma preseze sa invat pentru a putea juca si fotbal. Dar aici intervine problema cu parintii si cu sora mea mai mare. Ei vor sa dau la un liceu foarte bun si sa invat si sa fac facultati etc. Eu imi doresc sa joc fotbal si mereu cand le zic asta mai cam iau in ras ca nu pot ajunge eu acolo ca nu sunt destul de talentat (dar sunt, am castigat medalii trofee din sportul asta) si nu stiu cum sa fac sa intealaga ca trebuie sa pun accent mai mult pe partea sportiva ci nu sa fac ce nu imi place adica sa stau sa invat toata ziua la mate-info. Cum as putea sa ii fac sa inteleaga ca eu vreau sa joc fotbal si sa ma lase sa dau la ce liceu vreau eu. Va rog ajutați-ma. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Friday13 a răspuns:

Din pacate nu poti. Stiu ce spui... dar ei vor crede mereu orice le-ai spune ca este foarte greu sa ajungi tu acolo... oriunde va fi greu si nu le convine o sa spuna asa, deci si eu vreau sa ma fac medic veterinar dar ai mei vor asistenta sau farmacista ca e prea greu sa te faci medic veterinar si ca nu se plateste bine. etc. Deci nu prea poti sa ii convingi cu absolut nimic. Imi pare rau sa iti spun dar asta e adevarul, poate unii o sa iti zica "Trebuie sa faci ce iti place in viata "dar cu parintii si toate astea e cam greu :/

1 răspuns:
| ubox7007 a răspuns:

Sunt licee cu profil de sport, ex: in Sibiu este liceul Ghibu, care are si profil de sport unde daca faci fotbal, asta ti se va pune ca disciplina, cred...