| Dexxtter a întrebat:

as dori sa devin Grafician, mai pe scurt :

Sa fac poze in Photoshop sa le retusez, sa fac postere, logouri, wallpaper's sa ma ocup de backgroundul site-urilor etc ideea e sa le realizez cu Photoshopul. Dar nu desenand cu un creion pe o foaie deoarece talent la desen nu am deloc si sa fi grafician se poate si fara asa ceva. Doar cu programe pe calculator gen Photoshop, exista curs pentru graficieni la ceea ce cer eu? si nu facultate si tampeni de astea ca nu alea nu au rost pierzi timp degeaba.

Dau funda merci.

5 răspunsuri:
| Paix a răspuns:

Deci, asta cam depinde de tine!
Daca vrei sa=ti deschizi ceva privat sau sa la alti!
Atentie: ce spui tu, aici vor multi si numai cei mai buni, in ziua de azi mai bine 60% din treaba o face tehnologia!
Deci daca nu ai o imaginatie bogata din punct de vedere vizual si artistic, sa nu mai zic de desenat, care se mai foloseste pentru schite si de a exprima o idee, imagine. Deci is multi, si cei mai buni sunt cautati. Dar oricum bafta, totul tine de tine!

| Dexxtter explică (pentru Paix):

Ce desenat mai, n-ai nimic de desenat la Graphic Designer, se lucraza in programe precum Photoshop, n-ai absolut nimic de desenat, nu stiu ce fel de desenat te referi tu acuma

| Paix a răspuns (pentru Dexxtter):

Eu ma refeream ca si carateristica a domeniului. daca tu te referi numai la Drphic designer in programe e altceva, decat ca domeniu general. Dar si acolo o sa vezi so acolo faci schite, desenezi (cu programe) adica in loc de creion si foaie ai creion si foaie virtual. O sa vezi, sper ca ai inteles!

| Dexxtter explică (pentru Paix):

Inteleg la ce te referi man, dar ca si Graphic Designer nu ai ce desena tu te ocupi de Afise, Postere, Poze sa le editezi retusezi, sa creezi poze etc nu prea ai ce sa desenezi eventual ca mai bagi o linie pe acolo ca si design sa arate frumos dar in rest lucrezi doar cu photoshop sau Corel Draw etc Trebuie sa ai ochiu fromat doar si inspiratie + sa cunosti programul foarte bine, eu m-am uitat la niste cursuri de Graphic Designer nicaieri nu scrie ca ai de desenat happy Ma rog cu toate ca nu sunt eu bun la desenat adica is 0 total cu pixu si foaia dar asta nu ma opreste sa ma fac Graphic Desginer nu-i asta o dificultate happy

| Paix a răspuns (pentru Dexxtter):

Da asa este, ai dreptate, scuza-ma pentru confuzia mea.
Chia rdaca nu stiu ce am vazut eu ca se mai lucreaza pe tablete cu creion virtual sa retusezi etc
Tu sti mai bine, si mult succes!