| deepinside777 a întrebat:

as dori sa devin Grafician, mai pe scurt:

Sa fac poze in Photoshop sa le retusez, sa fac postere, logouri, wallpaper's sa ma ocup de backgroundul site-urilor etc ideea e sa le realizez cu Photoshopul. Dar nu desenand cu un creion pe o foaie deoarece talent la desen nu am deloc si sa fi grafician se poate si fara asa ceva. Doar cu programe pe calculator gen Photoshop, exista curs pentru graficieni la ceea ce cer eu? si nu facultate si tampeni de astea ca nu alea nu au rost pierzi timp degeaba.

Dau funda merci.

6 răspunsuri:

Pentru asa ceva ai nevoie de tableta grafica, si sa stii desena + multa creativitate + stil. Daca ai tot ce am zis eu acum poti deveni un grafician desavarsit cu putina munca.

| deepinside777 explică (pentru LinuxXx):

Nu iti trebuie tableta grafica e optionala. Trebuie sa stii Photoshopu foarte bine, creativitate da dar de desenat nu, nu esti Arhitect ala se ocupa cu desenat, Graphic Designerul se ocupa cu retusatul pozelor, a fontului, a desginului interior a culorilor, crearea backgroundurilor, logo-urlor, wallpapere, afise etc. N-ai ce sa desenezi aici.

Daca nu stii ce e ala grafician nu mai iti pierde timpul cu explicatii inutile. Daca vrei sa fi grafician, si sa faci o treaba foarte buna in photoshop ai nevoie si de tableta grafica. Oricum, treaba ta ce crezi, nu eu am de pierdut.

| deepinside777 explică (pentru LinuxXx):

Atat, ai vazut ca ne intelegem!

Am observat ca esti genul de om incapatanat care nu suporta sa fie ajutat. O sa ai "succes" in viata asa laughing)))). Oricum ai block de la mine.

| deepinside777 explică:

Sau mai bine intri tu la mata in ****?