| Utilizatorxyz a întrebat:

As dori sa obtin informatii legate de Facultatea de Matematica si Informatica din cadrul Universitatii din Bucuresti, strict profilul Informatica si din experienta voastra sau a altor persoane apropiate/cunoscute voua.
Cum ar fi :
- impresia generala din facultate (dificultate, profesori, stare de spirit)
-cariera (tip de slujba, dificultate, salariu, stare de spirit, impresie)

P.S. : Daca ajuta, sunt admis la acest profil (buget) si as dori sa stiu ce m-ar putea astepta pe viitor din partea altora ca si mine.
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nimeni nu-ti poate garanta un viitor stralucit, sau sigur, indiferent de ce facultate vei face!
Asta tine direct de tine si de cat esti interesat tu sa inveti de bine, sa ajungi top clasa, sa fii trimis peste hotare la conferinte internationale, sa participi la schimburi de experinta si altele.
Deci, indiferent de ce facultate faci, nimeni nu-ti garanteaza un post de munca sau un viitor, ala este strict problema ta, tinand doar de ambitia si vointa ta, pe care o ai sau nu, in viata!

| Utilizatorxyz explică (pentru Violleta2022):

Multumesc pentru raspuns si sfat! Sunt convins ca ai dreptate, insa intentia mea este de a invata din exemplele si experientele altora, sperand ca imi vor fi de folos pe viitor ca inspiratie sau cine stie. In consecinta nu ma ajuta prea mult sfatul, chiar daca este 100% adevarat. ^_^