| Baciu_Robert_1995_Q54N a întrebat:

Eu as vrea sa merg la filolofie cu engleza dar nu prea stiu pe ce materii se mai axeaza acest profil si sa stiu daca caut altul
. Daca cineva poate sa-mi raspunda as fi foarte recunoscator

2 răspunsuri:
| Lio a răspuns:

Nu stiu de unde esti tu, dar eu sunt intr-un liceu, avand exact acest profil:
In clasa a 9a am avut parca.5-6 ore de engleza pe saptamana *daca nu ma insel* 4-5 ore de romana, vei avea o a 3-a limba, 2 ore de fizica/mate pe saptamana.
Vei face mate, fizica, bio, chimie pana in clasa a 11-a. In ultimii doi ani de liceu te vei descotorosi de aceste materii.

| Baciu_Robert_1995_Q54N explică (pentru Lio):

Iti multumesc foarte mult si sa stii ca sunt din Braila si vreau sa intru la Iorga