| oProasta a întrebat:

As vrea sa pun o intrebare in legatura cu viitorul meu, ca sa zic mai precis. Sunt o fata INTP-T. Am dat de 7 ori acelasi test de personalitete si asta a fost rezultatul. Imi place se desenez iar la scoala sunt cea mai buna din clasa la toate materiile ce tin de logica, gandire. La limba romana cand avem de discutat o tema pe baza unui text, zic ditamai teoriile "filozofice" si ajung sa am discutie doar eu cu profesoara. Citesc foarte mult si am o gramada de idei creative. Sunt interesata de aproape orice domeniu al stiintei. Matematica e materia mea preferata ( am inceput sa invat sa numar pana peste 100 la gradinita de una singura) Problema e ca sunt foarte nesigura de deciziile pentru viitor si nu stiu ce ar trebui sa devin. Imi puteti da sugestii? Chiar am nevoie de un raspuns.

Răspuns Câştigător
| Raluca591 a răspuns:

Hei, in primul rand nu ar trebui sa fii indecisa, pentru ca ai avantajul de a-ti placea si a cunoaste mai multe domenii.In al doilea rand, cred ca cel mai bine este sa te fixezi un pic mai mult ori pe partea de uman ori pe cea de real, pentru ca e bine sa progresezi din ce in ce mai mult intr-un anumit domeniu, sa te fixezi in principal pe el, daca vrei sa ai o cariera frumoasa in acest sens. Daca vei merge paralel cu amandoua, iti va fi greu sa te decizi. Parerea mea este sa continui cu partea psihologica, umana, literatura.te va ajuta mult in viata cum sa gandesti in situatii dificile, vei putea sa iti controlezi orice reactie intr-un mod cat mai bun, deoarece vei fi documentata. Sper ca te -am ajutat!

2 răspunsuri:
| LoremIpsum a răspuns:

Având în vedere că faci soliciți consiliere de carieră pe baza unui test de personalitate de calitate îndoielnică, păstrează în vedere și job-urile din Digital Media & Entertainment.

Carevasăzică, videochat.

| oProasta explică (pentru LoremIpsum):

Scuze daca te intrerup dar nu am specifict ca ma iau dupa un test amarat (chiar am vorbit destul de putin in legatura cu asta ). Am vorbit in mare parte despre ce ma pasioneaza si in ce domeniu anume am excelat cel mai bine. Nu am zis ca ma iau dupa test, nu am zis DOAR despre test si nici nu am spus ca ma dedic doar testului