| Andr33a123 a întrebat:

As vrea sa stiu ce studii, medii si alte cele trebuie sa ai sa devii o profesoara de romana

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mai intai inveti sa scrii si sa vorbesti corect ( Studi? Medi? Sa mori tu?).
Pe urma faci facultatea de Litere. Sa speram ca, pana ajungi tu acolo, se va da examen de admitere.

| neutrino a răspuns:

Pentru a deveni profesor, trebuie in primul rand sa inveti sa te exprimi corect atat oral cat si in scris. Apoi, cand te vei face mare, trebuie sa urmezi cursurile unei facultati de profil.