| alinamoise66 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu ce trebuie sa faci ca sa devii o profesoara de religie?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci seminarul teologic

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Facultatea de teologie nu seminarul

| DarkOrbitMoon a răspuns:

De ce? Vrei sa fii umilita de elevii tai? Nu stiai? 97% dinte ei sunt atei sau agnostici, iar cei 3 % isi baga castiile in urechi si te lasa-n pace.

| ErrorFound a răspuns:

Incultura generala obligatorie si abilitatea de a nega pe fata tot ce ti se prezinta. Si, desigur, seminarul teologic. Dar primele 2 sunt cele mai importante deci cred ca te descurci si fara ultima.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Tre sa termini facultatea de teologie iar in paralel sa faci modulul pedagogic.

| sempreinvolo30 a răspuns:

Nu iti convine.Profii de religie nu ii invata pe copii Biblia ci dogme, doctrine, traditii...

Răspuns utilizator avertizat
| Therraex a răspuns:

Faci teologia (ce am vrut eu sa fac dar nu este in oras la mine...; _; ).

| Mariiam a răspuns:

Facultatea de Teologie şi modulul pedagogic în plus.