| Anonimouse25163 a întrebat:

Ce trebuie sa faci ca sa devii primar? Ce studii trebuie sa ai? Vreau sa stiu totul.

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand sa ai o facultate, un loc de munca serios, sa locuiesti in Comuna sau Satul de care apartine Primaria unde vrei sa-ti depui candidatura si sa ai peste 30 de ani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa fii parte dintr un partid

| sierra1 a răspuns:

Singurele studii solide sunt cele de artă teatrală!

(să poți minți din toate pozițiile și cu orice ocazie, să nu recunoști nimic și să promiți luna și marea)

| Lostlyric a răspuns:

Primar care nu trebuie sa fii cu studii care este.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie doar sa fii intr-un partid si sa pupi ce trebuie.

| Claxon987 a răspuns:

Nici macar intr-un partid nu e obligatoriu, poti candida si ca independent daca iti permiti sa ti faci promovare

| Sandor12921 a răspuns:

Va dati seama ca nu e nevoie de studii, va dati seama, trebuie sa faci parte dintr-un partid, va dati seama, apoi candidati cand sunt alegeri, va dati seama, trebuie sa cunoasteti foarte bine cum stau lucrurile in timpul alegerilor, promovare, etc... va dati seama, e destul de usor sa fi primar intr-un sat de exemplu, va dati seama laughing)

| Lostlyric a răspuns (pentru Sandor12921):

Mirific! laughing

| Sandor12921 a răspuns (pentru Lostlyric):

laughing)) Ma plictisesc

| Anonimouse25163 explică:

Care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmez? De la inceput.

| sierra1 a răspuns (pentru Anonimouse25163):

Cred că ar trebui să te concentrezi pe răspunsul la propriile tale intrebări care au legătură cu viața ta actuală:

Salut! Daca la 14 ani am 1.80 m, pana la 18 ani am sanse sa ajung la 1.90 m?

Cum pot creste rapid in masa musculara? Adica ma refer sa fac brate mari. Biceps, triceps, antebrat astea.

Despre scaunul de primar, zic să reluăm în vreo 10 ani!

| Anonimouse25163 explică (pentru sierra1):

Intrebam de curiozitate. Mda. ce raspuns bun ai dat...

| sierra1 a răspuns (pentru Anonimouse25163):

Multumesc pentru apreciere

| IonelBrutarel a răspuns:

Daca nu esti hot nu se poate

| Cosmin_Gradinaru_1998 a răspuns:

Dreptul si sa fiti intr-un partid. Tatal meu este primar si acestea sunt studiile lui

| CristianoTino a răspuns:

Sa ai 23 de ani împliniți, și sa depui la circumscripția de unde apartii si vrei sa candidezi lista cu semnăturile susținătorilor tai. Poti candida și dacă ai studii minime.