| Y0nut7 a întrebat:

Salut TPU
Azi dimineata m-a sunat astia de la orange cica am abonament pe orange dar eu nu am facut de loc abonament pe orange si nici nu am abonamament cica ma obliga sa platesc 70 de lei daca nu patesc ce se inatmpla?

Răspuns Câştigător
| diamar a răspuns:

Eu cred ca este o farsa!

7 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Fa-le o notificare prin care ii instintezi ca tu nu recunosti acest abonament deoarece nu ai semnat niciun contract cu ei.sa te dea in judecata! atata timp cat semnatura ta nu exista pe niciun contract, iti b***** p*** rolling on the floor

| Maariiaa a răspuns:

Bună,

Eu personal consider că este o farsă. happy Mergi cu buletinul la un magazin Orange și lămurește toată treaba.
Și mie mi s-a întâmplat. happy M-a sunat cineva, spunând că este angajat Vodafone. De unde, era doar un simplu prost.

evenso
| evenso a răspuns:

Sa te duci personal cu C.I. la un reprezentat Orange si lamureste treaba.

| OrangeHelper a răspuns:

Ca sa te putem ajuta, avem nevoie de datele tale personale.Te rugam sa ne contactezi fie prin sectiunea noastra "contact" ce se afla pe pagina oficiala a Orange Romania, fie prin sectiunea "contacteaza-ne" din aplicatia Contul meu.

Cu prietenie,
Orange helper
http://www.orange.ro/help/despre/

| Y0nut7 explică:

Mi-a zis ca eu am facut abonament acum 10 si trebuie sa platesc 70 de lei daca nu in judecata laughing ce au astia

| AnonimSoul a răspuns:

Mergi personal intr-un shop, cu buletinul la tine.
ATENTIE: ca sa te alegi cu un contract este de ajuns sa fii sunat, sa ti se propuna o oferta telefonic si in cazul in care raspunsul tau e afirmativ, FELICITARI! esti noul posesor al unui contract ORANGE.
In cazul in care refuzi sa platesti, te vor suspenda, vei pierde numarul de telefon, te vor tine 2 ani neinstiintat, vor calcula penalizari, si in momentul cand o sa ai o suma frumusica de plata, te vor instiinta telefonic si in scris si te vor da in judecata pe suma cu penalizari in cazuri in care nu o sa platesti. Deci e delicat.

| a1doru a răspuns (pentru AnonimSoul):

Asta se face numai cu cei care au deja un abonament care se apropie de scadenta.