| Poseidon a întrebat:

Daca am facut un abonament la orange si nu il platesc ce imi pot face?

Răspuns Câştigător
| Bobry47 a răspuns:

HAHAHA doamne ce am mai ras! NU ITI FACE NIMENI NIMIC.Vor trece cativa ani tot trimit scrisori de dragoste. dupa se plictisesc iar dosarul tau va fi preluat de o firma de recuperare(KRUK, E-OL) sau alti fraieri care continua cu scrisori inca cativa ani sau te suna (daca mai au nr nou). Acum dupa 13 ani am ceva experienta.2 abonam la cosmorom, 3 la cosmote(nu s-au prins), 2 la connex, 2 la orange...de 2 ani am abonament la orange...gata ma opresc aici ca depind de el.In Romania nu este pus la punct sistemul juridic in caz de frauda de gen.sigur au procese dar cu persoanele juridice. Deci nu mai vorbiti ca NIMENI NU ITI FACE NIMIC

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu platesti acum o sa ai de platit mai mult daca te dau in judecata, respectiv suma restanta, penalizarile prevazute in contract, cheltuielile de judecata si eventual de executare, astfel ca o sa se dubleze suma de plata ori chiar mai mult. De asemenea o sa anuleze abonamentul, daca nu a expirat deja. Te sfatuiesc sa platesti.

| ioana1704 a răspuns:

Daca ai incheiat un contract, e bine sa citesti contractul si vezi exact ce se intampla!

| Corina a răspuns:

Ti se va inchide telefonul (abonamentul), apoi vei fi bombardat de somatii si notificari prin care vei fianuntat ca esti restant la plata abonamentului + penalizarile aferente. Daca in continuare nu vei plati abonamentul si penalizarile adunate, te anunta ca vei fi dat in judecata.

| marsat a răspuns:

Pentru inceput iti va fi inchis abonamentul pentru neplata dupa aproximativ 1-2 luni. Apoi vei primi somatii de plata a restantei plus penalizarile aferente. Daca nu vei plati intr-un final vor putea sa te dea in judecata(nu uitat ca ai semnat un contract). Iti recomand sa platesti daca nu vrei sa strangi ceteva mii de lei de plata datorita penalizarilor deoarece pana la urma vei plati de buna voie, sau nu.Nu vei pati nimic doar daca perioada pe care ai incheiat contractul sa scurs. O seara buna

| leonardo a răspuns:

Ai pus-o!

| Bobry47 a răspuns:

Si nu am terminat.toti avem prieteni care au avut 2-3 tepe la tel mobila...nimeni nu a patit nimic.Cu toate ca aceste abonamente veneau cu telefoane...marile companii Orange, Vodafone, Cosmote au profit de MILIARDE.nici nu vreau sa ma gandesc la VALOAREA tepelor luate de-a lungul ultimilor 10 ani

| Mihai_Danes_1993 a răspuns:

Am loat si eu 4-2 Orange pasadena 2 LG T385 dela Orange si Vodafone si asi mai face unu la cosmote pot ce trebuie sa fac help?