| NeedHelp1 a întrebat:

Salut TPU!

Când se scoate un loc de procuror la concurs la un anumit parchet, la ce se susține examenul?

Ce trebuie să înveți, la ce materii..ca să poți fi promovat?

Mulțumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In principal materia pentru concurs este din penal si procedura penala. De altfel pentru fiecare concurs bibliografia este indicata de catre parchetul care organizeaza concursul.

| anonimg a răspuns:

Singura materie care trebuie să o înveți este pila. Posturile bune sunt întotdeauna contra cost.

| NeedHelp1 explică (pentru anonimg):

Nu mă îndoiesc că se practică așa ceva.
Dar asta e, măcar să ajung acolo și pe un post mai puțin bun )))
Meseria de procuror este una, totuși, atrăgătoare pentru multă lume.