| anonim_4396 a întrebat:

care credeti ca sunt avantajele in a face o facultate de medicina, sa zicem specializarea in endocrinologie? Cam ce salariu are un medic bun?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

1600 Roni!
Restul banilor din șpagă. Sper că te-am lămurit.
În afară de chirurgi care au salarii foarte mari.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ajunge si la 2000 de ron unul cu experienta in domeniu dar nu le e rusine sa isi bata joc de oameni care se lupta pentru supravietuire, eu le-as da bani in cap tuturor celor care ia spaga ca sa se invete minte.

| Bondarel99 a răspuns:

Pai mai intai trebuie sa te lupti sa prinzi un post bun intr-un spital, apoi salariul nu este unul mare(1500-2000 lei daca ajungi sa ai experienta), dar vei avea parte si de multe venituri neimpozitabile daca intelegi la ce ma refer.
Poti lucra si in strainatate unde salariul este si de 10 ori mai mare.De ex in tarile scandinave, cei de acolo au mare grija de tine daca te hotarasti cumva sa faci rezidentiatul la ei, iti platesc toate cursurile de invatare a limbii, iti ofera un post bun si salariu pe masura.
Daca ajungi sa faci medicina, e pacat sa ramai in Romania.

| adreiaandreiuta22 a răspuns:

Depinde in ce tara, in unele tari salariul ajunge si la 50.000 euro plus respectul pe care til ofera cei din jur