| benybiro112 a întrebat:

Salut TPU. Caut un loc stabil si bun de muncă in strainatate de preferat o firmă leasing care sa ofere chirie (platita de ei) in sudură. Sunt sudor MIG-MAG si dețin si ceritifcat valabil. Va rog din suflet daca aveti o agentie de recrutare sa imi spuneti, dau funda promit

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sudori speciali sunt cautati la fabricile de masini si alte utilaje in Anglia, Germania etc.
Totul depinde de ce limbi cunosti cat de cat, mai ales limba de specialitate.
Iti recomand sa cauti firme mai serioase din tarile dorite si trimite-le cate o scrisoare de intentie si CV-ul tau.
Ai sanse mari sa-ti gasesti angajator doritor, cu care poti negocia conditiile.winking
Succes!

| Violleta2022 a răspuns:

Intra pe site-urile agentiilor de munca si vezi ce pozitii au ei disponibile, in ce tari si evident conditiile oferite.
Cate limbi straine stii si pe care le vorbesti fluent si profesional foarte bine, ca de acel lucru depinde tara unde ti se va cauta de munca.
Din cate stiu eu si din ce am citit prin ziare, doar cei care merg la munca campului prin satele din Spania si Portugalia, au chirie asigurata, in dormitoare comune mari.

| DovleacTurbat a răspuns:

Pune anunț pe site-uri de angajare, poze cu certificarea (dacă e obținută în străinătate, ai un avantaj și mai mare) și vei fii contactat de ei. Nu ți mai bați.tu capul, vezi și ce oferte primești