| anonim_4396 a întrebat:

Ce fac programatorii de la Facebook? Mai exact cu ce se ocupa?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

@suntserios ti-ai gasit fanul pe TPU

suntserios
| suntserios a răspuns:

Programeaza... ce vrei sa faca?

PS. Nu e asa de funny username ul, sa stii

| Alverto a răspuns (pentru suntserios):

laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru suntserios):

Ca sa extind putin, au si proiecte care nu au legatura cu Facebook-ul propriu-zis. Spre exemplu eu am fost la un interviu la ei in Elvetia (Zurich) la proiectul Oculus, este un proiect in domeniul realitatii virtuale happy

| johnnny123 a răspuns:

Din faptul ca sunt programatori nu poti deduce cu ce se ocupa? Sau vrei sa stii mult mai exact de atat? Poate vrei lista cu toate task-urile fiecarui programator de la Facebook pentru luna in curs si documentatia completa a fiecarui proiect in parte?

| DeathOfDreams a răspuns (pentru johnnny123):

E ușor de spus, dacă nu știi nimic despre domeniu. Are o varietate foarte mare. Sunt o grămadă de "subdomenii."
Programarea nu e ceea ce mulți cred că e.

| PainTech a răspuns:

Fabrica jaluzele si lustruiesc sandale.
Oare ce ar putea face un programator?

| mudokins78 a răspuns:

Cu mancatu, ca am observat ca nimeni nu mai face nimic pe acolo dacand cu corona.