| KiLLr0Y a întrebat:

Ce meserie imi recomandati?
M-am gandit la multe.Principala meserie care ma atrage este jandarmeria, chiar mi-ar placea sa ajung jandarm m-am pus pe treaba de acuma (P.s: sunt clasa XI-a filologie) am inceput sa ma duc la alergat sa ma duc la sala, am verificat baremele de la jandarmerie, am vorbit si cu profesorul de educatie fizica el s-a ras de mine deoarece am scos la alergare de viteza doar 8.4s si minimul este de 7.2s sunt si unpic mai slabut (am 60kg si 1, 77m), oricum nu ma las eu ma tin de treaba, daca muncesc si ma tin atunci pot sa ajung la performanta.
Am nevoie de o alta meserie in caz ca nu reusesc aici, sa am un plan B. Ma puteti ajuta va rog?

Funda! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| aDEeLAa a răspuns:

Buna! Intra pe siteul lor. Si fa ce te atrage. stiu ca suna expirat. Daca nu intri poti sa intri la orice alta facultate ( chiar si in toamna ) : Litere, Jurnalism ( parca ), Agronomie. sunt doar cateva dintre optiunile pe care le ai si unde poti intra doar pe baza de dosar. ( fara sa dai examen ) sau, daca nu reusesti din prima... mai poti sta un an acasa si sa inveti. Eu sper sa reusesti...
iNTERESEAZA-TE DACA ai putea sa dai un fel de simulare de anul asta la jandarmerie... Sunt curioasa de ce te atrage aceasta meserie. Toate cele bune si succes :*

| KiLLr0Y explică (pentru aDEeLAa):

Jandarmeria ma atrage pentru ca vreau sa ajut la instaurarea legii, astfel ajutand, considerabil, la instaurarea ordinii.

| aDEeLAa a răspuns (pentru KiLLr0Y):

Frumos! Mult succes!