| 917r9chwbejs9 a întrebat:

Buna, ar fi jandarmeria o meserie buna? M-am gandit sa incerc sa intru la jandarmerie (sunt clasa a VIII-a). Ma atrage aceasta meserie si de aceea am ales-o. Ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Toate meseriile sunt bune pentru unii si oribile pentru altii. Daca pe tine te atrage jandarmeria, baga-te

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E destul de ok dacă nu te pricepi la nimic și vrei ceva sigur, chiar dacă nu foarte bănos, dar nu mori de foame.
Plus că poți bate lumea fără consecințe, ai și colegi să te ajute.

| Lupic?27 a răspuns:

Un meltean prost care bate protestatari si apara vechii securisti.