| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Ce rol are un subofiter de jandarm.Eu știu ca ofițerul ii da ordine și se asigura ca el le executa dar subofițerul ce poate face la gradul lui? Paza,patrula, etc

Răspuns Câştigător
| DjSannan a răspuns:

Un subofițer de jandarm este un grad intermediar în cadrul Jandarmeriei Române, fiind responsabil de coordonarea și supravegherea activităților de poliție militară ale jandarmilor subordonati. Subofițerii de jandarm sunt implicați în activități de pază și protecție, patrulare și menținerea ordinii publice, precum și în acțiuni de intervenție în cazuri de urgență. De asemenea, subofițerii de jandarm pot fi implicați în activități de instruire și pregătire a jandarmilor subordonati și pot avea responsabilități administrative și logistice în unitatea în care sunt încorporați.

| SoMeBoDy123 a răspuns (pentru DjSannan):

Salut! Înca o întrebare: Ce părere ai despre acest grad? Merita sa fii subofiter?

| qweasz a răspuns (pentru SoMeBoDy123):

Jandarm nu e bine să ajungi.

| SoMeBoDy123 a răspuns (pentru qweasz):

Polițist e mai bine?

| qweasz a răspuns (pentru SoMeBoDy123):

Este mai bine

| qweasz a răspuns (pentru SoMeBoDy123):

Ca polițist e mai bine.

| SoMeBoDy123 a răspuns (pentru qweasz):

Tu spui viața unui agent sau a unui ofițer?

7 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Daca iti place sa fii sumis
Inainte