| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa stiu de ce studii am nevoie si ce conditii pentru a deveni pompier (subofiter sau pompier). Eu locuiesc in cluj dar nu ma intereseaza unde trebuie sa continui studiile. As dori si sa mi se spuna ce rol are ofiterul si subofiterul, adica ce fac ei la interventii

2 răspunsuri:
| AllanBarber a răspuns:

Cred ca in primul rand ai gresit intrebarea, in paranteza ai pus: SUBOFITER sau POMPIER probabil voiai sa scrii OFITER. Pentru a deveni subofiter trebuie sa ai cel putin liceu plus diploma bacalaureat.

| MihaiTheBest481 a răspuns (pentru AllanBarber):

Da, am gresit, dar am cerut mai multe detalii, trebuie pur si simplu liceu? Vreau un raspuns mai complex, vreau sa stiu ce face fiecare, ca nu cred ca trebuie doar liceu, de la altii am auzit de liceu militar si de astea si m-am cam speriat, vreau mai multe detalii daca se poate