| TonyGTO a întrebat:

Salut TPU
Ce salariu primeste un pilot roman in Romania? Si la ce companie.
Daca puteti sa faceti lista cu mai multe companii, unde sa scrieti salariu pilot si salariu co-pilot as fi recunoscator.
Multumesc anticipat.Dau funda daca vreti big grin

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt doua companii mari si late in Romania. Blueair si Tarom. Salariile sunt mari, pleaca de la 2-3.000 euro pana la 10. 000euro pe luna pentru capitani

| TonyGTO explică (pentru suntserios):

Cat timp iti ia sa devii capitan? Cate ore de zbor trebuie sa ai, ambele companii platesc la fel?

| suntserios a răspuns (pentru TonyGTO):

Nu cunosc astfel de detalii legate de ore de zbor si probabil tarom plateste mai bine ca nu e low cost.

| TonyGTO explică (pentru suntserios):

Thx