| Mateo112 a întrebat:

Salut TPU! Daca ai terminat academia de forte terestre cu arma infanterist, vanator de munte etc. sunt sanse ca tu sa mergi intr-un teatru de razboi?

Răspuns Câştigător
| mODIN a răspuns:

Un pic ciudata intrebarea, sincer. Daca ai terminat medicina veterinara e vreo sansa sa trebuiasca sa pui mana pe un animal? Eu lucrez pentru armata (desi sunt civil) si cunosc foarte multi oameni care au plecat in Afghanistan, Kosovo, Mali si Venezuela. Nu te gandi ca s-a intors vreunul cu cicatrici pe fata, medalii de onoare si povesti despre vitejie. Nu, au pazit un cort in mijlocul nimicului si au semnat acte, cam atat.
Dar da, bineinteles ca daca termini armata sunt sanse sa merg intr-un teatru de razboi.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, daca ai terminat si academia aia tot intr-un teatru, evident ca poti continua a juca intr-un teatru cu razboi, ca doar ai capatat experienta in actorie.

| gabicoo a răspuns:

Nu mă. Te freci pe burtă 8ore/zi și te pensionezi la 50 de ani.

| ReddY25 a răspuns:

E posibil

| eliancodrut a răspuns:

Deocamdata nu mai avem trupe in afara hotarelor tarii. Daca este nevoie si se ivesc situatii, este posibil.
Ca instructori sau specialisti s-ar putea sa mai avem, dar asta nu se da publicitatii.